X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 11:33

ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS

ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS

بدون شک پیشرفت و بهینه سازی سیستم ترمز اتومبیل ها با سرعتی نه چندان سریع صورت گرفته است و خوشبختانه امروزه ترمزهای سه وچهار کاناله ضد بلوکه ABS در بیشتر اتومبیل ها بصورت استاندارد وجود دارد . طرز کار ترمزهای ABS نیز به بیان ساده بدین صورت است که یک دستگاه الکترونیکی در هنگام ترمز گیری با کنترل فشار ( قطع و وصل کردن فشار ) هیدرولیک در جذری از ثانیه ارتباط لنت را با دیسک و یا کاسه برقرار و قطع میکند و تکرار سریع و مداوم این عمل باعث از میان رفتن حالت بلوکه کردن یا قفل کردن ترمزها میشود .

اهمیت اینگونه ترمزها نیز بیشتر در سطوح خیس و لغزنده و یا ترمز گیری در سرعتهای بالا بیشتر نمایان میشود و در اینگونه موارد نیز راننده از کنترل کامل بر روی وسایل نقلیه خود برخوردار است و شاید تنها نکته منفی در مورد ترمزهای ABS صدای نسبتاً شدید آنها در هنگام ترمز گیری بر روی سطوح بسیار لغزنده باشد . این صدای لرزان که به درون کابین نفوذ میکند و دقیقاًدر زیر پدال ترمز حس و شنیده می شود رانندگانی را که تجربه ترمز گیری در این شرایط را ندارند به این اشتباه میاندازد که احتمالاً قسمتی از سیستم ترمز أنها در حال خرد شدن است وبه همین دلیل این رانندگان به اشتباه از فشار پای خود بر روی پدال ترمز می کاهند , در صورتی که رانندگان با تجربه تر می دانند که شنیدن و حس کردن این لرزش دلیل بر سلامت سیستم ترمز ABS اتومبیل است و در این شرایط باید بر فشار پا بر روی پدال ترمز افزود .

به تازگی استفاده از سیستم های کمکی و تقویت کننده الکترونیکی و مکانیکی نیز برای هر چه بهتر کردن فعالیت ترمزها بر روی انواع اتومبیل های جدید بصورت استاندارد وجود دارد . این سیستم ها با وارد آوردن اندک فشاری به پدال ترمز فعال شده و بهترین نتیجه را در اختیار راننده قرار می دهند.

سیستم الکترونیکی ترمز ABS

در رابطه سیستم الکترونیکی ترمز ABS ) ABS = سیستم ترمز ضد قفل شدن)

اول در رابطه با اصل کار توضیح می دهم ( با توجه به این که مطالب دوستمان بسیار کامل و جامع بود)

در هنگام ترمز گرفتن دو نوع اصطکاک وجود دارد

اصطکاک جنبشی

اصطکاک لغزشی

زمانی که نیروی اصطکاک جنبشی در اثر سر خوردن به اصطکاک لغزشی تبدیل می شود نیروی نگه دارنده هم کاهش می یابد (اصطکاک جنبشی > اصطکاک لغزشی ) در نتیجه مدت زمان بیشتری برای ایستادن ماشین نیاز است . این اولین موضوع . موضوع بعد این است که اگر اتومبیلی به ترمز ABS مجهز باشد در هنگام ترمز کردن نیروی گشتاوری که باعث منحرف شدن ماشین می شود به وجود نمی آید فکرش را بکنید که برای یک تریلی 18 چرخ چقدر می تواند ضروری باشد .( مثل کامیون Volvo vh12 )

سیستم الکترونیکی :

یک سنسور هال افکت ( سنسور های حساس به مغناطیس ) روی هر چرخ قرار دارد دقیقا مثل چیزی که درون موس های قدیمی وجود داشت یک صفحه ی پره پره که یک سنسور مادون قرمز در کنار آن قرار دارد و چرخیدن صفحه باعث می شود امواج (IR = مادون قرمز ) موجود در بین پره ها قطع و وصل شود و این قطع و صصل شدن وارد یک پردازنده شده و میزان و جهت چرخش مشخص می شود . فقط در سیستم های هال افکت جای امواج IR از مغتاطیس استفاده می شود و جای یک صفحه ی پره پره یک صفحه ی ای با زایده های توپی فلزی وجود دارد عبور این زایده های نوپی از کنار سنسور هال افکت باعث قطع شدن خطوط میدان های مغتاطیسی می شود و در نتیجه می توان میزان چرخش و جهت آن را برآورد کرد .

نوع فایل:word

سایز :9.04 KB

تعداد صفحه :7خرید فایللینک منبع :ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS

Images for ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS فروشگاه نیکو فایل دانلود مقاله ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS nikofile.ir/prod-326996-دانلود+مقاله+ترمزهای+چندکاناله+و+ضدبلوکه+ABS.html بدون شک پیشرفت و بهینه سازی سیستم ترمز اتومبیل ها با سرعتی نه چندان سریع صورت گرفته است و خوشبختانه امروزه ترمزهای سه وچهار کاناله ضد بلوکه AB. ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS - فروشگاه آرین - فایل ناب aryan.filenab.com/product-61151-takgikg.aspx‎Cachedترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS ترمزهای چندکاناله سیستم الکترونیکی اصطکاک جنبشی اصطکاک لغزشی ترمز ABS ترمز ضد قفل مادون قرمز تحقیق جزوه مقاله پایان ... دانلود مقاله ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS - هش تگ hastag.blogsky.com/.../دانلود-مقاله-ترمزهای-چندکاناله-و-ضدبلوکه-ABS‎Cached29 آگوست 2016 ... ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS. مقاله ای مفید و کامل. لینک پرداخت و دانلود * پایین مطلب*. فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت). دانلود رایگان مقاله ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS | جزوه ها دات کام www.jozveha.com/دانلود-رایگان-مقاله-ترمزهای-چندکانال/‎Cached24 جولای 2016 ... طرز کار ترمزهای ABS نیز به بیان ساده بدین صورت است که یک دستگاه الکترونیکی در هنگام ترمز گیری با کنترل فشار ( قطع و وصل کردن فشار ) ... ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS - ایران دانشجو irandaneshjoo6.lineblog.ir/post/.../ترمزهای+چندکاناله+و+ضدبلوکه+ABS‎Cached12 سپتامبر 2016 ... ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS. سیستم الکترونیکی ترمز ABS اصطکاک جنبشی اصطکاک لغزشی سیستم الکترونیکی ترمز ABS روش کار ... ترمزهای-چندکاناله-و-ضدبلوکه-abs iranikala.etl24.com/tag-ترمزهای-چندکاناله-و-ضدبلوکه-ABS.aspx‎Cachedمحصولاتی که دارای عبارت 'ترمزهای-چندکاناله-و-ضدبلوکه-abs' هستند. ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS · ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS. قیمت: 500 تومان. توضیحات ... atifiles - مشاهده برچسب ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS atifiles.filefarsi.com/tag/ترمزهای%20چندکاناله%20و%20ضدبلوکه%20ABS ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS میثم خادملو 1394/02/30 دسته بندی : مکانیک 0 ... طرز کار ترمزهای ABS نیز به بیان ساده بدین صورت است که یک دستگاه الکترونیکی ... دانلود مقاله ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS – دانلود مستقیم word-amade.ir/download/.../دانلود-مقاله-ترمزهای-چندکاناله-و-ضدبل/‎Cached14 ژانویه 2016 ... دانلود مقاله ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS با موضوع دانلود مقاله ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS,همه چیز درمورد ترمز های چندکاناله,ترمز ضدبلوکه ... ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS - فروشگاه اینترنتی شهر townstore.avablog.ir/post/2208/ترمزهای+چندکاناله+و+ضدبلوکه+ABS‎Cached18 سپتامبر 2016 ... ترمزهای چندکاناله و ضدبلوکه ABS. بدون شک پیشرفت و بهینه سازی سیستم ترمز اتومبیل ها با سرعتی نه چندان سریع صورت گرفته است و ...