X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 11:38

تغذیه ورزشی

تغذیه ورزشی

در برنامه رژیم غذایی ورزشکار مصرف غذاهایی که شاخص قندی آنها بالاست نسبت به غذاهایی که شاخص قندی پایین دارند در اثر بالابردن سریع گلوکز خون و تحریک انسولین، گلیکوژن عضلات را سریعتر جایگزین می کنند.  در طی تمرین ورزشکار و یا بعد از آن، خوردن غذاهایی که باعث بالارفتن سریع گلوکز خون و پاسخ سریع انسولین شود، مناسب تراست. رژیم غذایی باید به اندازه کافی و لازم از مواد کربوهیدرات، چربی و پروتئین برخوردار باشد تا انرژی مورد نیاز تمرینات و مسابقه تأمین و وزن بدن را در حد مناسب حفظ کند.
به متابولیسم پایه ورزشکار (BMR) توجه شود.
سن، جنس، ترکیب بدن و فعالیت جسمانی (شدت و حجم ورزش) تعیین و مورد توجه قرار گیرند (نیازهای انرژی ورزشکاران به این عوامل بستگی دارد).
به نظر می رسد حداکثر مصرف انرژی روزانه توسط ورزشکاران 4 هزار کیلو کالری است.
چنانچه غذاهای غنی از مواد مغذی مصرف شوند، ورزشکار با کمبود غذایی دچار نخواهد شد.خرید فایللینک منبع :تغذیه ورزشی

تغذیه مناسب ورزش چیست. یک ورزشکار باید از چه غذاهایی استفاده کند www.iranorthoped.ir/.../تغذیه-مناسب-ورزش-چیست-یک-ورزشکار-باید-از-چه-غذاهایی-استفاده-کند‎Cachedاز مهمترین نکاتی که در سلامتی یک ورزشکار نقش تعیین کننده دارد اهمیتی است که او به تغذیه خود میدهد. تغذیه مناسب همچنین اثرات مهمی در کارآیی ورزشی ورزشکار دارد. علم ورزش | تغذیه ورزشی - تغذیه ورزشکاران www.elmevarzesh.com/category/sports-physiology/sports-nutrition/‎Cached Similarمطالب و مقالات علم تغذیه ورزشی و تغذیه ورزشکاران را در این بخش بخوانید. Images for تغذیه ورزشی تغذیه مطلوب جهت تمرینات ورزشی - بیتوته www.beytoote.com/sport/.../optimal3-nutrition1-exercise.html‎Cached Similarتغذیه ورزشی مواد غذایی مورد نیاز ورزشکاران ورزش برنامه غذایی برای ورزشکاران, دانستنیهای ورزشی,ورزش عمومی. سی نکته تغذیه ای در ورزش - بیتوته www.beytoote.com/sport/public.../best1-exercise-hemophilia.html‎Cached Similarتغذیه ورزشکاران تغذیه در ورزش برنامه غذایی برای ورزشکاران,نکات مهم تغذیه در ورزش, ورزش,ورزش عمومی. تغذیه در ورزشکاران www.irteb.com/sportmedical/sportdiet.htm‎Cached Similarآیا کلیه ورزشکاران به قرص های ویتامین و مواد معدنی نیاز دارند؟ در چه شرایطی یک ... آیا تغذیه قبل از مسابقات برای همه ورزشکاران یکسان است؟ مصرف غذای پیش از ... تغذیه قبل و پس از ورزش www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=145234‎Cached Similar27 نوامبر 2010 ... تغذیه ورزشکار، قبل و بعد از ورزش اگر به طور صحیح برنامه‌ریزی شود، باعث آرامش و عملکرد بهتر ورزشکار... تغذیه مناسب ورزشی چیست؟ www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=70928‎Cached Similar26 جولای 2008 ... تغذیه مناسب ورزشی چیست؟ رژیم غذایی مناسب، یکی از مهم ترین اصول حفظ تناسب اندام برای ورزشکاران است و این در حالی است که برنامه غذایی یک ... آنچه درباره ی تغذیه ورزشی باید بدانید؟ - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/321462/آنچه-درباره-ی-تغذیه-ورزشی-باید-بدانید؟‎Cached Similarآنچه درباره ی تغذیه ورزشی باید بدانید؟ تغذیه ورزشی ، بدن انسان برای رشد و بقای بافت های خود از موادی استفاده می کند که از طریق دهان و دستگاه گوارش به آن می رسد به ... علم تغذیه ورزشی - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/259166/علم-تغذیه-ورزشی‎Cached Similarعلم تغذیه ورزشی این نوشته برای افراد عادی، ورزشکاران و مربیان است. بنابراین در نظر ندارد تا به بررسی روشهای پیچیدهٔ علمی موضوع بپردازد. لیکن شناخت اولیه از این ...
برچسب‌ها: تغذیه، ورزشی