X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 11:46

تعریف جوشکاری

تعریف جوشکاری

جوشکاری فرایندی است که در آن اتصالی از نوع دایم به واسطه پیوندهای پایدار بین اتمی میان دو یا چند سطح مختلف انجام می شود و زمینه آن گرم شدن موضعی یا کلی و در نتیجه آن تغییر شکل دایم یا جزیی می باشد.

جوشکاری اصطکاکی :

اساس فرایند جوش فوق بر اصل تبدیل انرژی مکانیکی ( جنبشی ) به انرژی گرمایی استوار می باشد . در این نوع جوش، دو قسمت قطعات مورد اتصال ، به هم نزدیک شده ( با فشاراولیه ) و با ایجاد گرما توسط حرکت دورانی سریع یکی بر دیگری و مالش و اصطکاک دو قطعه ، موجب ایجاد حالت پلاستیسیته ( خمیری ) در لبه های اتصال شده و با فشار اعمال شده ی نهائی دو قطعه به هم فرو رفته و عمل اتصال انجام می گیرد .

متدهای جوشکاری اصطکاکی

1- جوشکاری اصطکاکی خطی

2- جوشکاری اصطکاکی دورانی

3- جوشکاری اصطکاکی داخلی

محدودیتهای جوشکاری اصطکاکی:

1- حتما بایستی یکی از دو قطعه کار‌‌‌ گرد باشد یا قابل بسته شدن به گیره بوده و بتوا ن آن را به گردش در آورد .

2- حتما بایستی قطعه از جنسی باشد که در برابر فشار وگشتاور مقاوم باشد . مزایای جوشکاری اصطکاکی :

1-عدم نیاز به فلاکس یا روانکار2 - عدم نیاز به مفتول پرکننده و گاز محافظ 3- نیازبه انرژی (الکتریکی) کمتری از سایر روشها4 - جوشکاری بدون دود وگاز بوده وفقط کمی جرقه تولید میکند

جوشکاری با لیزر:

جوشکاری وبرشکاری با استفاده ا ز اشعه لیزراز روشهای نوین جوشکاری بوده که در دههای اخیر مورد توجه صنعت قرار گرفته وامروزه به خاطر کفیت ،سرعت وقابلیت کنترل آن به طوروسیعی درصنعت ازآن استفاده می شود به وسیله اشعه لیزر روی فلز یک حوضچه مذاب تشکیل شده وعملیات جوشکاری انجام میشود.

نوع فایل:word

سایز : 3.00 MB

تعداد صفحه :14خرید فایللینک منبع :تعریف جوشکاری

تعریف جوشکاری - هر آنچه که یک مهندس مواد و جوش باید بدانند www.namic.blogsky.com/1392/07/04/post-132/تعریف-جوشکاری‎Cached Similarتعریف جوشکاری. جوشکاری یکی از روشهای تولید می باشد. هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی (فلز،سرامیک ،پلیمر، کامپوزیت)به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال ... جوشکاری - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/جوشکاری‎Cached Similarجوشکاری (به انگلیسی: Welding ) یکی از روش‌های تولید می‌باشد. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به‌یکدیگر است؛ به‌گونه‌ای که خواص ... ‎۱ پیشینه - ‎۲ فرایندهای جوشکاری - ‎۳ کنترل کیفیت و بازرسی - ‎۴ جوشکاری با برقجوشکاری - تعریف جوشکاری welding2.blogfa.com/page/welding‎Cached Similarتعریف جوشکاری. 0تعریف جوشکاری ذوب: جوشکاری ذوب روش است برای اتصال دو قطعه که در آن لبه های متصل شونده پس از ذوب با استفاده از فلز پر کننده یا بدون آن ممزوج ... جوشکاری چه فرآیندی است ؟ - scipost - خودرو ، تکنولوژی ، خبر علمی www.scipost.ir/wiki/جوشکاری%20چه%20فرآیندی%20است%20؟‎Cached18 سپتامبر 2012 ... تعریف جوشکاری. جوشکاری (Welding) فرآیندی صنعتی است که در آن دو ماده (فلزی یا غیر فلزی) را به یکدیگر به روش ذوبی، غیر ذوبی، با فشار یا ... [PDF] اصول جوشکاری www.chap.sch.ir/sites/default/files/books/92.../001-043-C486-9.pdf‎Cached Similarتعریف جوشکاری با قوس الکتریکی و الکترود روپوش دار SMAN. این فرایند یک نوع جوشکاری ذوبی است که لبههای کار در اثر گرمای قوس. [DOC] تعریف جوشکاری:یکی از متداول ترین شیوه های اتصال قطعات فولادی به ... erf4n.persiangig.com/document/Welding.doc‎Cached Similarتعریف جوشکاری:یکی از متداول ترین شیوه های اتصال قطعات فولادی به یکدیگر ، جوشکاری می باشد. جوشکاری عبارت است از ریختن فلز مذاب به داخل محل اتصال گرم ... تعریف جوشکاری - جوشکاری weldingiranian.persianblog.ir/post/2/‎Cached11 مارس 2010 ... تعریف جوشکاری. اتصال دو قطعه هم جنس را در صورتی که به یکی از روش های زیر انجام شود جوشکاریگویند. الف)در حالت مذاب یا جامد ب)با استفاده از ... جوشکاری(مفهوم جوشکاری،انواع جوشکاری و ...) - باشگاه مهندسین مواد ایران forum.iran-mavad.com/showthread.php?t=445‎Cachedجوشکاری مفهوم جوشکاری جوشکاری (Welding) فرآیندی صنعتی است که در آن دو ماده ( فلزی یا غیر فلزی) را به یکدیگر به روش ذوبی، غیر ذوبی، با فشار یا بدون فشار ... مباحث طبقه بندی نشده جوشکاری - پایگاه جوش ایران www.jush.ir/articles/general‎Cached Similar Rating: 4.3 - 3 votes تعریف جوشکاری و اینکه درحالت کلی، جوشکاری چیست. تاریخچه مختصری از جوشکاری و مزیت ها و عیب های فرآیند جوشکاری به عنوان یک فرآیند تولید و اتصال دهی ... تعریف جوشکاری javuni.ir/news/181434 25 آگوست 2016 ... تعریف جوشکاری دسته: مکانیک بازدید: 5 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 3077 کیلوبای.
برچسب‌ها: تعریف، جوشکاری